Gondolta volna, hogy annak idején 40 kilogramm 24 karátos aranyat használtak fel az Országház belső tereinek díszítéséhez? Vagy azt, hogy a Parlament építésekor a villanyvilágítás még épphogy csak elkezdett megjelenni Európában, Magyarország házában azonban már akkor úgy tervezték a lámpatesteket, hogy egyszerre voltak alkalmasak gáz- és villanyvilágításra. Ezeket, és még számos érdekességet megtudhatnak azok, akik felkeresik a Parlament látogatóközpontját, és idegenvezető kalauzolásával végigjárják az országházi séta útvonalát. A Parlament látogatóközpontjáról, illetve a bárki által hozzáférhető országházi sétáról Szántó Georgina beszélgetett Szigeti Gáborral, a látogatóközpont vezetőjével és Tóthpál Ágnes idegenvezetővel.