A Fidelitas elnöke szerint a balliberális politikusok a fővárosi kerületek élén ott folytatják önző politikájukat, ahol 2010-ben országos szinten abbahagyták. Illés Boglárka elfogadhatatlannak tartja például, hogy miközben Újpesten valamennyi út és járdafelújítás leállt, a Demokratikus Koalíció irodája előtti szakasz mégis megújult. A politikus a Karc FM-en kiemelte: a kerület momentumos polgármesterének nem kellett volna egyebet tenni, mint a korábbi kormánypárti vezetés által kidolgozott és forrással megtámogatott projektet befejezni. Ehelyett annak leállítása mellett szavazott a fővárosi közgyűlésben.

Illés Boglárka szerint az ellenzéki politikusokban közös, – tevékenykedjenek települések élén, vagy éppen Brüsszelben – hogy munkájukkal a polgári kormány ellen tesznek és nincs se kellő akaratuk se érdekérvényesítési képességük, hogy a magyar emberek gyarapodásáért cselekedjenek. A Fidelitas elnöke emlékeztetett: a 2007- 13 közötti pénzügyi ciklusban Magyarországnak járó támogatások alig 12 százalékát hívták le 2010-ig, és megvolt a kockázata annak, hogy a jelentős forrásvesztés miatt magyar munkahelyek, fejlesztések kerülnek veszélybe. (Ezt a 12 százalékot tornázta aztán fel a jobboldali kormány 2010 után gyakorlatilag 100 százalékig.) A balliberálisok most azon örvendeznek, hogy Brüsszel politikai kritériumokhoz akarja kötni az újabb források lehívását.

Illés Boglárka úgy fogalmazott: „a balliberális politikusok karöltve a brüsszeli bürokratákkal most is Magyarország ellen lobbiznak, magyar munkahelyeket veszélyeztetnek, vagy olyan projekteket, melyeket az támogatásoknak köszönhetően korábban sikerrel tudott megvalósítani az ország. Több tízezer olyan fejlesztés, – egészségügyi fejlesztés, oktatási intézmények fejlesztése – ment végbe, amit az ellenzék is támogatott, most mégis azon dolgoznak, hogy az uniós forrásokat mindenféle zsaroló mechanizmushoz kössék.”