A budapesti városvezetés körül cápák keringenek, a politikusokat pedig a hatalmi harcok kötik le. A Kereszténydemokrata Néppárt parlamenti képviselőcsoportjának szóvivője úgy véli nem a Demokratikus Koalíció és a Momentum civakodása miatt lehetetlenül el a budapesti döntéshozatal. Nacsa Lőrinc két és fél éve nem lát érdemi munkát a fővárosban. A kormánypárti politikus hangsúlyozta: nem a budapestiek akarták a városban állandósult forgalmi dugókat, az elhanyagolt gazos köztereket, vagy eladni a városházát eladni. A szerdai fővárosi közgyűlés elnapolása egy folyamat eredménye.

A kereszténydemokrata politikus hangsúlyozta: a baloldal nem politikai, hanem a pénz és a hatalom megszerzésére létrejött érdekközössége. Ha bárki veszélyezteti ezt, akkor Gyurcsány Ferenc, mint a baloldal vezetője közbelép és az erőegyensúly megőrzése érdekében akár a fővárosi döntéshozatalt is ellehetetleníti.

Az extraprofitot vagy az embereket adóztassák?

Nacsa Lőrinc arról is beszélt, hogy a multinacionális vállalatok és a bankok extraprofitjára vonatkozó különadó kapcsán az ellenzék az elmúlt három évtizedes hagyományait folytatva most is a külföldi tőke pártjára állt a magyar emberek helyett. Azt is hangsúlyozta, hogy a háborúra tekintettel bevezetett rendkívüli jogrend eszközt jelent a kormány kezében a gyors cselekvésre, döntéseit viszont az országgyűlésnek utólag jóvá kell hagyni.

A politikus emlékeztetett, hogy a kormány számos alkalommal elítélte az orosz agressziót. A magyar kormány és a magyar emberek a mielőbbi békében érdekelte. Magyarországra eddig több mint 700 ezer ukrán menekült érkezett. A háborúnak viszont még lehetnek olyan közvetlen hatásai Magyarországra, amely megköveteli a rendkívüli jogrend bevezetését.

A honatya szerint Brüsszelnek azon kellene dolgozni, hogy mielőbb tárgyalóasztalhoz ültesse a konfliktusban résztvevő feleket, nem pedig jogállamisági deficitre hivatkozva a magyar intézkedéseket kritizálni.