A helyesírás végigkíséri egész életünket, ezért a helyesírási kultúra fejlesztése nem elhanyagolható területe az iskolai nevelésnek. Azonban sokakban felmerül kérdésként, hogy miért kínozzuk még mindig a gyerekeinket, hiszen az okostelefon, a számítógép és tablet szövegszerkesztője ellenőrzi a hibákat. A szakemberek szerint azonban a kézírásra szükség van, mert a kézírás és a helyesírás fejlesztése nemcsak a tanulást, hanem az emlékezetet is fejleszti. Így ne legyintsünk arra a tényre, hogy gyerekeknek egyre gyengébb a helyesírása. Mi lehet a gyenge helyesírás háttérben? Hogyan javítható? Erről beszélgetünk a vasárnap 10.00 órától az Asztal körülben. Várja önöket a szerkesztő Farkas Beatrix.