Már a hatodik szankciót jelentette be az Európai Bizottság, de ezek nem érték el eddig céljukat. Erről beszélt a Karc FM-en az Alapjogokért Központ elemzője.

Koskovics Zoltán szerint az olajembargó többet árt az európai országoknak, mint Oroszországnak. Néhány országban fizikailag lehetetlen leállítani az orosz kőolajexportot, mert a finomítók az urali olajra vannak beállítva. Példaként említette Magyarországot, Szlovákiát és Bulgáriát. Hozzátette, az Európai Unióban egy ország vétója is elég ahhoz, hogy ne tudják bevezetni az olajembargót.

Beszélt arról is, hogy az oroszok máshol is tudják értékesíteni a kőolajukat, India máris vevőként lépett fel. Cáfolta, hogy Európa támogatná a háborút az energiahordozók megvásárlásával, mert Oroszország sokfelé exportál más nyersanyagokat is.

Az elemző szerint hiába a külföldi intézkedések, a rubel szárnyal, az infláció stabil és a munkaügyi helyzet is jó Oroszországban.