A főváros a napokban készíttetett egy felmérést pesti alsó rakpart jövőbeni funkciójával kapcsolatban. A számokból kiderül, hogy az emberek 43 százaléka az autóforgalom megtartását akarja, 32 százalékuk egy szakaszt átadna a gyalogosoknak, a többit megtartaná az autóforgalom számára, míg csupán 17 százalékuk adná át teljesen a gyalogosoknak a rakpartot.

Budapest közlekedése nem visel el még egy csapást – mutatott rá rádiónkban a pesti alsó rakpart lezárásának tervére az Országos Taxis Szövetség elnöke. Metál Zoltán hangsúlyozta: több olyan döntést is hozott a fővárosi önkormányzat az elmúlt időben amelyeknek tartós forgalmi dugókat eredményeztek Budapesten, a pesti alsó rakpart tervezett lezárása pedig a végletekig fokozhatja a káoszt. Az ügyben több szakmai szervezettel közösen küldték el észrevételeiket a főváros vezetésének, de érdemi választ nem kaptak – tette hozzá.

Az Országos Taxis Szövetség elnöke beszélt arról is, hogy a taxi-tarifák emelkedése után több fővárosi fuvarszervező vállalat is tagdíj emelésen gondolkodik. Metál Zoltán arra számít, hogy ennek eredményeképpen komoly verseny indulhat meg az egyes fuvarszervező cégek között a “szabad” taxiért, ami a piac további tisztulását, a sofőröknek kedvezőbb feltételeket az utasoknak pedig rugalmasabb szolgáltatásokat eredményezhet.