Hadházy Ákos és a Momentum frakciója azt tervezik, hogy nem vesznek részt a Parlament alakuló ülésén – jelentette be néhány napja maga az érintett, a Márki Zay Péter által tervezett kormány korrupcióügyi tárcájának várományosa. A diplomabotrányba keveredett momentumos Hajnal Miklós szerdán egy interjúban azt is elmondta: bár nem vesznek részt a Tisztelt Ház alakuló ülésén, a másfél millió forintos fizetést jelentő országgyűlési mandátumot biztosító papírt azért alá szeretnék írni. Nagy Ervin, a XXI. Század Intézet elemzője az üggyel kapcsolatban úgy fogalmazott: a Momentumnak sokat kell még tanulni a politikai világában, hiszen az ilyen akciókkal hamar elveszítheti a még meglévő társadalmi támogatottságát.
Az elemző kitért az ellenzéki pártok közül egyedül sikeres DK-ra, illetve a parlamenti férőhelyeinek felét elveszítő Jobbikra is. Kiemelte: a Demokratikus Koalíció 15 képviselővel plusz 400 millió forintból gazdálkodhat évente, míg a Jobbik nem csak helyeket, de fél milliárd forintot is veszített az ellenzéki összefogással. Nagy Ervin szerint az egykor radikális párt megmaradt tagjait egzisztenciális érdekeik mozgatják, így várhatóan a Jobbik a következő parlamenti ciklusban feloldódik a baloldali tömbben. A baloldali térfél szereplői között a közös alap, amelyre együttműködésük következő négy évét építhetik, hogy a választási kudarcért egy személyben Márki Zay Péter egykori miniszterelnök-jelölt felel. Teljesen természetes, hogy egy frissen az Országgyűlésbe jutott párt önálló karaktert építve próbálja magát megkülönböztetni a Gyurcsány Ferenc dominálta ellenzéken belül – értékelte a Momentum bojkott-akcióját Nagy Ervin azzal együtt, hogy a parlamenti munka megtagadását a képviselők részéről kisiskolás módszernek tartja.