Idén az inflációs nyomás miatt élnek törvény adta jogukkal a pénzintézetek és áprilistól a banki díjak 5 százalékos emelése várható.

A Money.hu munkatársa Nagy László Nándor a Karc FM reggeli hírműsorában arról is beszélt, hogy az OTP volt az első fecske, már bejelentette, hogy a személyi kölcsönöknél emeli az ügyintézés díjait és ezáltal a kölcsönök Teljes Hiteldíj Mutatója is emelkedni fog.

A szakember szerint, bár a banki díjak indexálása egy lehetőség, azzal nem kötelező élni, de az infláció miatt a következő hetekben a többi bank is hasonló bejelentéseket fog tenni.

Nagy László Nándor kiemelte, nyárra a jegybanki alapkamat 5 százalék közelébe ér, ez is drágítja majd a hiteleket, és a drágulástól a kamatstop sem védi meg az adósokat, törlesztőrészletük így nekik is emelkedhet majd.

Szerinte a banki díjak emelése éves szinten pár százforintos többletköltséget okoz majd, de a kamatok infláció miatti emelése komoly kihívást jelent majd a törlesztőrészletekre.

A szakember azt tanácsolja, hogy a jelenlegi helyzetben a hitelfelvevők a hosszabb időre szóló fix kamatozású konstrukciókat válasszák.