Nem működik a kríziskommunikáció Nyugat-Európában – véli a Budapesti Metropolitan Egyetem címzetes docense. Perlaky-Papp József a Karc FM-en kifejtette: ehhez a kommunikációs szakterülethez komoly protokoll tartozik, amely kereteit nem lehet áthágni! A francia és német vezetés azonban hibát hibára halmozott, amivel csak rontott a helyzeten. A nizzai merénylet után péládul – ugyan a francia államfő volt az egyetlen, aki az előírások szerint járt el, – de ő is többszörösen rossz nyilatkozatot tett. Egyebek mellett azt mondta, hogy Franciaországban “hozzá kell szokni a terrorcselekményekhez.“ Perlaky-Papp József szerint ez azért döbbentette meg a polgárokat, mert a kormányfő dolga az lenne, hogy megvédje az embereket, és elmondja, milyen lépéseket tesznek. A szakértő kitért a német kommunikációra is. Szerinte Berlin, és Angela Merkel “kezd elszakadni a közvéleménytől,“ aminek súlyos következményei lehetnek. Pelyach Gergely interjúja