A magyarok élethelyzete folyamatosan változik, de a Fidesz-KDNP az egyetlen politikai erő, amely meg tudja adni az emberek által elvárt biztonság-igényt. Bálint Botond szociológus szerint utoljára a szocializmusban volt igaz, hogy egy élethelyzetben lehetett leélni évtizedeket. Ma már folyamatosan alkalmazkodni kell olyan kihívásokhoz, mint a háborúk, a járványok, a gazdasági nehézségek. A magyar kormányoldal erre úgy képes, hogy 12 éve kormányon van, és még növelni is tudja a szavazói bázisát. Ezzel szemben a „baloldali haladárok” elfelejtették, hogy mi is a politika lényege. A balliberális ideológia ma már nem foglalkozik azzal, hogy az ország polgárai hogyan érzik magukat. A progresszívek nem adnak választ a kihívásokra, csak ideológiai hadviselést igyekeznek folytatni. Pelyach Gergely interjúja