Minden rossz, ami finom? – tehetjük fel magunknak a kérdést. A csokoládé alapvetően egészséges, ám vannak olyan termékek, amelyek csokoládéból készülnek, de mégsem a legelőnyösebb a fogyasztásuk. A csokoládénak rengeteg egészségjavító tulajdonsága van. Többek között a vérnyomást serkenti, vagy az agyműködést javítja. Emellett a vércukorszintre is jótékony a hatása és vitaminban, illetve ásványi anyagban is gazdag. De honnan is ered és hogy került Európába? Ezekre a kérdésekre válaszol nekünk Farkas Elemér, a Csokoládé múzeum tulajdonosa. Farkas Elemért Gál Mónika kérdezte.