Elindult az M35-ös autópálya Debrecentől Berettyóújfaluig tartó szakaszának az építése – mondta el a Karc FM reggeli műsorában Vitányi István, a bihari térség Fidesz-KDNP-s országgyűlési képviselője. Az új szakasz várhatóan 2018 végére készül el.
A bihari embereknek évtizedes vágya volt, hogy Budapestet autópályán érhessék el – hangsúlyozta a képviselő. Hozzátette: reményeik szerint a beruházás a térségbe csalogat majd egyéb fejlesztéseket is, már több vállalkozás is érdeklődött.
A tervek szerint a Berettyóújfalutól a román határig tartó M4-es autópálya szakasz is elkészül 2019-re. Vitányi István az M4-est és az M35-öst a nemzeti összetartozás autóútjának is nevezte, hiszen az M4-hez a román oldalon az Észak-erdélyi autópálya csatlakozna, amely jelentősen megkönnyítené az erdélyi és székelyföldi magyarság számára az anyaországgal való kapcsolatot.